Kıl Kökü İltihabı İçin Bitkisel Çözüm

Kıl Kökü İltihabı Tedavisi İlaçları
3 Mart 2017
Suna Dumankaya Kıl Kökü İltihabı Tedavisi
30 Haziran 2017

Kıl Kökü İltihabı İçin Bitkisel Çözüm

Uzman Desteği Alın

Kıl Kökü İltihabı İçin Bitkisel Çözüm

Kıl Kökü İltihabı İçin Bitkisel Çözüm, kıl kökü iltihabı bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu. Kıl Kökü İltihabı İçin Bitkisel Çözüm yöntemleri hakkında.

Kıl Kökü İltihabı İçin Bitkisel Çözüm hakkında yazılmış bilgi amaçlı makaleyi okumaktasınız. Kıl Kökü İltihabı İçin Bitkisel Çözüm makalesinde bitkisel ilaçlar ve bitkileri bulacaksınız. Kıl Kökü İltihabı İçin Bitkisel Çözüm hakkında bilgi vermeden önce kısaca kıl kökü hastalığında bilgi verelim.

Kıl Kökü İltihabı İçin Bitkisel Çözüm hakkında bilgi vermeden önce kıl kökü iltihabı yani folikülit hastalığı hakkında kısaca bilgi verelim.

Kıl Kökü İltihabı Nedir ?

Ortalama 2-5 mm çapında eritematöz bir lezyon şeklinde kıl folikülünü sarar. Hastalıkta sistemik belirtiler çok fazla görülmez. Lezyonlar kendiliğinden patlar ve yara izi bırakmadan iyileşebilir. Fakat geçmeyen vakalarda mutlaka bir dermatoloji uzmanı muayenesi ve tedavisi gerekir.

Folikülit, kıl folikülünün bakteriyel enfeksiyonudur. Deride bulunan bakteriler değişik nedenlerden dolayı kıl kökünü etkiler. Folikülit yaygın olarak staphylococcus auerus tarafından oluşturulmakla birlikte, gram-negatif basiller, mantarlar ve virüsler de hastalığa neden olabilir.

Kıl Kökü İltihabı Neden Olur ?

Aşağıdaki şartları taşıyan kişilerin kıl kökü iltihabına yakalanma riskleri daha fazladır ;

Kalın ve kıvırcık saçlı olanlar.
Antibiyotik ve kortikosteroid gibi bazı ilaçları uzun dönem kullanana kişiler.
Şeker hastalığı, AIDS veya lösemi gibi nedenlerle bağışıklık sistemi baskılanmış olan kişilerdir.
Spa havuzlarına ve kaplıcalara girenler.
Aşırı kilolu kişiler.

Kıl Kökü İltihabı Tedavisi İlaçları Üretilen Bitkiler

Domates Ekstraktı ;

Domates Ekstraktı, kan dolaşımını artıcı bu sayede cilt üzerinde canlı, parlak, pürüzsüz görünüm kazandırır. (kaynak:ekstrakt tr gg)

Limonen ;

Limonen, serbest radikallerle savaşır. Cildi doğal parlaklığına kavuşturur. (kaynak:onikibilgi com)

Sarımsak ;

Sarımsak, doğal bir antibiyotik olan sarımsak vücudun gerek duyduğu tüm vitamin ve mineralleri sağlayarak vücut direncini arttır. (kaynak:sarimsak.gen.tr)

Aloe Vera Jel ;

Aloe vera jel, ciltteki iltihaplara ve güneş yanıklarına karşı oldukça etkilidir. İltihaplı çıban ve sivilcelerin yok edilmesini sağlar. (kaynak:pufnoktalari net)

Kayısı Çekirdek Yağı ;

Kayısı çekirdek yağı, cildi nemlendirir, cildi besler, Kaşıntılı cilt hastalıklarına iyi gelir. (kaynak:onikibilgi com)

Çay Ağacı Yağı ;

Çay ağacı yağı, mikrop öldürücü (antiseptik) ve antibakteriyel özelliği nedeniyle uzun zamandan beri tedavi amacıyla kullanılıyor. (kaynak:multiyasam com)

Mürsafi Ekstraktı ;

Mürsafi ekstraktı, antiseptik ve uyarıcıdır. (kaynak:bitkirehberi net)

E Vitamini ;

E Vitamini, hücrelerin hızla yenilenmesini sağladığı için yaraların çabuk iyileşmesini ve kanserli hücrelerin kendilerini iyileştirmesini sağlar. (kaynak:faydalari com)

Provitamin B5 ;

Provitamin B5, ciltte güçlü antioksidan etkisi bulunmaktadır. (kaynak:sebisimyaci com)

Çörek Otu Yağı ;

Çörek otu yağı, bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücudu tahrip eden mikroplara karşı vücut direncini artırır. (kaynak:sagliksifa com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.