Genital Bölgede Kıl Kökü İltihabı Nasıl Geçer

kil-koku-iltihabi-tedavisi
Genital Bölgede Çıban Bitkisel Tedavi
24 Nisan 2018

Genital Bölgede Kıl Kökü İltihabı Nasıl Geçer

kil-koku-iltihabi

kil-koku-iltihabi

Uzman Desteği Alın

Genital Bölgede Kıl Kökü İltihabı Nasıl Geçer

Genital bölgede kıl kökü İltihabı nasıl geçer, kıl kökü iltihabı kremi, kıl kökü iltihabı bitkisel tedavisi, kıl kökü kisti. Genital bölgede kıl kökü İltihabı nasıl geçer sorusu hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale.

Genital bölgede kıl kökü iltihabı nasıl geçer sorusu hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Genital bölgede kıl kökü İltihabı nasıl geçer sorusunun cevabı için makaledeyi okuyabilirsiniz. Genital bölgede kıl kökü İltihabı nasıl geçer sorusunun cevabı hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Genital Kıl Kökü İltihabı Nedir ?

Bayanlarda sıkça rastlanan vajina bölgesindeki enfeksiyon rahatsızlıklarının tümüne “Genital Enfeksiyon” adı verilir. Genital Enfeksiyonlardan korunmanın ise en önemli aşaması ise erken teşhis edilip tedavi edilmesidir. Çok sıkça rastlanan bu enfeksiyonlar rahatsızlık yaşatır ve en önemlisi ise kalıcı hasara yol açabiliyor olmasıdır. Vajinit Sorunu olan kadınların en çok etkileri şikayetler arasında kaşıntı, sümükümsü akıntı, Vajenden gelen kötü kokulardır.

Genital Kıl Kökü İltihabı Oluşmaması İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

Vajinal akıntı mutlaka görülür,Eğerki görünmüyorsa mutlaka farklı bir enfeksiyonlar birlikte gelmiştir. Çoğu zaman o bölgede bir hassasiyetle birlikte tiksindirici kötü bir koku yayılır. Ayrıca dış genital bölgede kızarıklık, şişlik ve kaşıntı olabilir. Cinsel ilişki esnasında ağrı şikayetleri görülerbilir. İdrarınızı yaparken genital bölgede yanma hissi olabilir. Vulvada kaşıntı, vajinada yanma hissi, idrar yaparken sızlama ve yanma, kronik olgularda koyu beyaz vajinal akıntı en sık görülen semptomlardır. Başka bir enfeksiyon daha yoksa koku olmayabilir. Bu belirtiler sıcakta yaz aylarında ve geceleri artabilir.

Genital Kıl Kökü İltihabı Tanısı Nasıl Konur ?

Vajinal yoldan gelen akıntı örneği ile hazırlanan örneğin mikroskopta, parazitin kamçılı hareketinin görülmesi tanıyı kesinleştirir. Vajinal kültürde ve floresan antikor tekniğindeki pozitiflikler tanıyı netleştirir.

Genital Kıl Kökü İltihabı Korunma Yolları Nelerdir ?

Vajinal Duş yolu ile oluşan Genital Enfeksiyonlardan Korunma

Vajina Duşu Tehlikelidir. Sanılanın aksine vajina içini basınçlı su ile yıkamak hijyenik bir davranış değildir. Bu şekilde bir uygulama vajina içerisinde bulunan mikroorganizmalar ile bölgedeki asit-baz dengesini değiştirir. Bu denge son derece hassas olup ufak oynamalar bile bazı mikroorganizmaların olması gerekenden fazla çoğalması ve enfeksiyon yaratmasına neden olabilir. Yine var olan sessiz enfeksiyonların rahim içi ve tüplere doğru ilerlemesine yardımcı olabilir.

Nem yolu ile oluşan Genital Enfeksiyonlardan Korunma

Genital bölge herzaman kuru kalması gereken hassasiyete sahiptir. Nemli kalması başta mantar olmak üzere birçok genital enfeksiyona yakalanma yüzdesini artırır. Genital bölgenizi korumak istiyorsanız organik ürünleri tercih ediniz. Kuru kalmasına özen gösterin hatta duştan sonra yardımcı olarak fön veya kurutma makinesi ile de kurutabilirsiniz.

Tuvalet yolu ile bulaşan Genital Enfeksiyonlardan Korunma

Tuvalete girdiğinizde anüs bölgenizi temizlerken dikkat edin. Çünkü bu bölgedeki mikropları vajinaya taşıdığınızda Genital enfeksiyona neden olur. Tuvalet kağıdını kullanırken arkadan öne doğru kesinlikle kullanmayınız.

İç Çamaşırlarının oluşturduğu Genital Enfeksiyonlardan Korunma

Genital sağlığınız için mutlaka pamuklu organik iç çamaşırlarını tercih edin. Çünkü vajina bölgesindeki nem ve ıslaklığı emme özelliği ve organik olmayan tekstil kumaşlarından yapılmış ürünler enfeksiyona yol açacaktır.

Giysilerin oluşturduğu Genital Enfeksiyonlardan Korunma

Lütfen Dar giysileri tercih etmeyin. Çünkü dar pantolon gibi vajina bölgesini sıkan ve terleten türdeki giysiler genital bölgede nem oranını artırır ve terlemeye sebep olur. Bu bölgedeki nemlenme ise başta vajina mantarı olmak üzere bir çok genital enfeksiyona sebep olur.

Öneriler : Genital bölgenizi sabunla yıkamayın. Beyaz tuvalet kağıdı kullanın. Vajinanız için koku giderici parfüm ve kimyasal kozmetik ürünleri kesinlikle kullanmayın. Birden fazla kişi ile ilişkiniz var ise eğer mutlaka prezervatif ile korunmayı unutmayın.

Genital Bölgede Kıl Kökü İltihabına Bitkisel Çözüm

Kayısı Çekirdek Yağı : Cildi nemlendirir, cildi besler, Kaşıntılı cilt hastalıklarına iyi gelir. (kaynak:onikibilgi com)

Mürsafi Ekstraktı : Antiseptik ve uyarıcıdır. (kaynak:bitkirehberi net)

Sarımsak : Doğal bir antibiyotik olan sarımsak vücudun gerek duyduğu tüm vitamin ve mineralleri sağlayarak vücut direncini arttır. (kaynak:sarimsak.gen.tr)

Provitamin B5 : Ciltte güçlü antioksidan etkisi bulunmaktadır. (kaynak:sebisimyaci com)

E Vitamini : Hücrelerin hızla yenilenmesini sağladığı için yaraların çabuk iyileşmesini ve kanserli hücrelerin kendilerini iyileştirmesini sağlar. (kaynak:faydalari com)

Aloe Vera Jel : Ciltteki iltihaplara ve güneş yanıklarına karşı oldukça etkilidir. İltihaplı çıban ve sivilcelerin yok edilmesini sağlar. (kaynak:pufnoktalari net)

Çay Ağacı Yağı : Çay ağacı yağı mikrop öldürücü (antiseptik) ve antibakteriyel özelliği nedeniyle uzun zamandan beri tedavi amacıyla kullanılıyor. (kaynak:multiyasam com)

Domates Ekstraktı : Kan dolaşımını artıcı bu sayede cilt üzerinde canlı, parlak, pürüzsüz görünüm kazandırır. (kaynak:ekstrakt tr gg)

Limonen : Serbest radikallerle savaşır. Cildi doğal parlaklığına kavuşturur. (kaynak:onikibilgi com)

Çörek Otu Yağı : Çörek otu Bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücudu tahrip eden mikroplara karşı vücut direncini artırır. (kaynak:sagliksifa com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.