İbrahim Saraçoğlu Kıl Kökü İltihabı
25 Ağustos 2017
kil-koku-iltihabi-tedavisi
Vajinada Kıl Kökü İltihabı
20 Nisan 2018

İbrahim Saraçoğlu Folikülit

Uzman Desteği Alın

İbrahim Saraçoğlu Folikülit

İbrahim Saraçoğlu folikülit, kıl kökü iltihabı evde tedavi, kıl kökü iltihaplanması bitkisel tedavi, İbrahim Saraçoğlu koltuk altı iltihaplanması.

İbrahim Saraçoğlu folikülit yada diğer adı ile kıl kökü iltihaplanması için tavsiyeleri hakkında yazılmış makale. İbrahim Saraçoğlu folikülit makalesinde İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiye ettiği kürler yer almaktadır. İbrahim Saraçoğlu folikülit tedavisi için 2 farklı kür tavsiye etmektedir. İşte İbrahim Saraçoğlu folikülit tavsiyeleri.

İbrahim Saraçoğlu Isırgan Lapası Kürü

İbrahim Saraçoğlu ısırgan lapası kürü için malzemeler;
Bir avuç ısırgan otu
Üzeri kapanıncaya kadar su

İbrahim Saraçoğlu ısırgan lapası kürünün hazırlanışı : Bir avuç ısırgan otu, geniş bir kap içerisine konulduktan sonra üzeri kapanıncaya kadar su eklenmelidir. Su eklendikten sonra ısırgan otunu ocak üzerinde orta ateşte haşlamalısınız. Lapa haline gelinceye kadar bir süre haşlanmalıdır.

Eğer taze ısırgan otu değil ise aktarlardan alınmış ise ısırgan otunun raf ömrünü doldurmaması lazım. Lapa haline gelinceye kadar haşlandıktan sonra ılımaya bırakılır. 10-15 dakika bekledikten sonra ılık hale gelince ince bir tülbente konularak bölgeye uygulanır.

Bölgede 15 dakika bekletilir. Kısa bir süre sonra etkisini görmeye başlayacaksınız. Zamanla ağrısının azaldığını göreceksiniz. Bu uygulamayı hafta da 2-3 kez tekrarlayabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu Aynısefa Kürü

Kür her türlü mantar hastalığı içinde kullanılır.

Malzeme : 3 kaşık aynısefa bitkisi tozu.

Hazırlanışı 1 : Kürü sıvı şekilde hazırlamak için 2 bardak kaynamış suya aynısefa tozunu ekliyoruz. Daha sonra 5 dakika kaynatıyoruz. 5 dakika kaynattığımız sıvıyı ılımaya bırakıyoruz. Ilıyan sıvıyı süzdükten sonra mantarlı bölgeye uygulayabilirsiniz.

Hazırlanış 2 : Lapa halinde hazırlamak için. 1 çay bardağı kaynamış suya aynısefa bitki tozunu ekliyoruz. Lapa haline gelene kadar kaynatıyoruz. Daha sonra elde ettiğimiz lapayı direkt veya biz tülbent yardımı ile bölgeye uyguluyoruz.

Haftada 3 kez uygulanır. Her defasında taze hazırlanmak zorundadır. En geç iki hafta içerisinde sonuç alınamıyor ise, kürü uygulamayınız.

Kıl Kökü İltihabı için Bizim Tavsiyelerimiz

Kayısı Çekirdek Yağı : Cildi nemlendirir, cildi besler, Kaşıntılı cilt hastalıklarına iyi gelir. (kaynak:onikibilgi com)

Aloe Vera Jel : Ciltteki iltihaplara ve güneş yanıklarına karşı oldukça etkilidir. İltihaplı çıban ve sivilcelerin yok edilmesini sağlar. (kaynak:pufnoktalari net)

Domates Ekstraktı : Kan dolaşımını artıcı bu sayede cilt üzerinde canlı, parlak, pürüzsüz görünüm kazandırır. (kaynak:ekstrakt tr gg)

Limonen : Serbest radikallerle savaşır. Cildi doğal parlaklığına kavuşturur. (kaynak:onikibilgi com)

Sarımsak : Doğal bir antibiyotik olan sarımsak vücudun gerek duyduğu tüm vitamin ve mineralleri sağlayarak vücut direncini arttır. (kaynak:sarimsak.gen.tr)

Çay Ağacı Yağı : Çay ağacı yağı mikrop öldürücü (antiseptik) ve antibakteriyel özelliği nedeniyle uzun zamandan beri tedavi amacıyla kullanılıyor. (kaynak:multiyasam com)

E Vitamini : Hücrelerin hızla yenilenmesini sağladığı için yaraların çabuk iyileşmesini ve kanserli hücrelerin kendilerini iyileştirmesini sağlar. (kaynak:faydalari com)

Çörek Otu Yağı : Çörek otu Bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücudu tahrip eden mikroplara karşı vücut direncini artırır. (kaynak:sagliksifa com)

Provitamin B5 : Ciltte güçlü antioksidan etkisi bulunmaktadır. (kaynak:sebisimyaci com)

Mürsafi Ekstraktı : Antiseptik ve uyarıcıdır. (kaynak:bitkirehberi net)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.