İbrahim Saraçoğlu Kıl Kökü İltihabı

Kıl Kökü İltihabı Nasıl Kurutulur
13 Temmuz 2017
İbrahim Saraçoğlu Folikülit
15 Eylül 2017

İbrahim Saraçoğlu Kıl Kökü İltihabı

Uzman Desteği Alın

İbrahim Saraçoğlu Kıl Kökü İltihabı

İbrahim Saraçoğlu Kıl Kökü İltihabı, İbrahim Saraçoğlu folikülit, İbrahim Saraçoğlu Kıl Kökü İltihabı kürü. İbrahim Saraçoğlu folikülit tavsiyeleri.

İbrahim Saraçoğlu Kıl Kökü İltihabı kürü makalenin devamında yer almaktadır. İbrahim Saraçoğlu Kıl Kökü İltihabı makalesi sitemizde bilgi amaçlı yer almaktadır. İbrahim Saraçoğlu Kıl Kökü İltihabı için ısırgan lapası kürünü tavsiye etmektedir. İbrahim Saraçoğlu Kıl Kökü İltihabı tedavi kürü için makalenin devamını okuyunuz.

İbrahim Saraçoğlu Isırgan Lapası Kürü

İbrahim Saraçoğlu ısırgan lapası kürü için malzemeler;
Bir avuç ısırgan otu
Üzeri kapanıncaya kadar su

İbrahim Saraçoğlu ısırgan lapası kürünün hazırlanışı : Bir avuç ısırgan otu, geniş bir kap içerisine konulduktan sonra üzeri kapanıncaya kadar su eklenmelidir. Su eklendikten sonra ısırgan otunu ocak üzerinde orta ateşte haşlamalısınız. Lapa haline gelinceye kadar bir süre haşlanmalıdır.

Eğer taze ısırgan otu değil ise aktarlardan alınmış ise ısırgan otunun raf ömrünü doldurmaması lazım. Lapa haline gelinceye kadar haşlandıktan sonra ılımaya bırakılır. 10-15 dakika bekledikten sonra ılık hale gelince ince bir tülbente konularak bölgeye uygulanır.

Bölgede 15 dakika bekletilir. Kısa bir süre sonra etkisini görmeye başlayacaksınız. Zamanla ağrısının azaldığını göreceksiniz. Bu uygulamayı hafta da 2-3 kez tekrarlayabilirsiniz.

Kıl Kökü İltihabı için Bizim Tavsiyelerimiz

Kayısı Çekirdek Yağı : Cildi nemlendirir, cildi besler, Kaşıntılı cilt hastalıklarına iyi gelir. (kaynak:onikibilgi com)

Aloe Vera Jel : Ciltteki iltihaplara ve güneş yanıklarına karşı oldukça etkilidir. İltihaplı çıban ve sivilcelerin yok edilmesini sağlar. (kaynak:pufnoktalari net)

Domates Ekstraktı : Kan dolaşımını artıcı bu sayede cilt üzerinde canlı, parlak, pürüzsüz görünüm kazandırır. (kaynak:ekstrakt tr gg)

Limonen : Serbest radikallerle savaşır. Cildi doğal parlaklığına kavuşturur. (kaynak:onikibilgi com)

Sarımsak : Doğal bir antibiyotik olan sarımsak vücudun gerek duyduğu tüm vitamin ve mineralleri sağlayarak vücut direncini arttır. (kaynak:sarimsak.gen.tr)

Çay Ağacı Yağı : Çay ağacı yağı mikrop öldürücü (antiseptik) ve antibakteriyel özelliği nedeniyle uzun zamandan beri tedavi amacıyla kullanılıyor. (kaynak:multiyasam com)

E Vitamini : Hücrelerin hızla yenilenmesini sağladığı için yaraların çabuk iyileşmesini ve kanserli hücrelerin kendilerini iyileştirmesini sağlar. (kaynak:faydalari com)

Çörek Otu Yağı : Çörek otu Bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücudu tahrip eden mikroplara karşı vücut direncini artırır. (kaynak:sagliksifa com)

Provitamin B5 : Ciltte güçlü antioksidan etkisi bulunmaktadır. (kaynak:sebisimyaci com)

Mürsafi Ekstraktı : Antiseptik ve uyarıcıdır. (kaynak:bitkirehberi net)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.