Kıl Kökü İltihabı Nasıl Kurutulur

Suna Dumankaya Kıl Kökü İltihabı Tedavisi
30 Haziran 2017
İbrahim Saraçoğlu Kıl Kökü İltihabı
25 Ağustos 2017

Kıl Kökü İltihabı Nasıl Kurutulur

Uzman Desteği Alın

Kıl Kökü İltihabı Nasıl Kurutulur

Kıl Kökü İltihabı Nasıl Kurutulur, kıl kökü iltihabına bitkisel çözüm, kıl kökü iltihabı sarımsak. Kıl Kökü İltihabı Nasıl Kurutulur sorusu hakkında.

Kıl Kökü İltihabı Nasıl Kurutulur sorusuna cevap olarak yazılmış bilgi amaçlı makale. Kıl Kökü İltihabı Nasıl Kurutulur sorusunun cevabı makalemizin devamında yer almaktadır. Kıl Kökü İltihabı Nasıl Kurutulur sorusu hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

Kıl Kökü İltihabını Kurutan Bitkiler

 1. Kayısı Çekirdek Yağı : Cildi nemlendirir, cildi besler, Kaşıntılı cilt hastalıklarına iyi gelir. (kaynak:onikibilgi com)
 2. Aloe Vera Jel : Ciltteki iltihaplara ve güneş yanıklarına karşı oldukça etkilidir. İltihaplı çıban ve sivilcelerin yok edilmesini sağlar. (kaynak:pufnoktalari net)
 3. Limonen : Serbest radikallerle savaşır. Cildi doğal parlaklığına kavuşturur. (kaynak:onikibilgi com)
 4. Mürsafi Ekstraktı : Antiseptik ve uyarıcıdır. (kaynak:bitkirehberi net)
 5. Domates Ekstraktı : Kan dolaşımını artıcı bu sayede CİLT üzerinde canlı, parlak, pürüzsüz görünüm kazandırır. (kaynak:ekstrakt tr gg)
 6. Sarımsak : Doğal bir antibiyotik olan sarımsak vücudun gerek duyduğu tüm vitamin ve mineralleri sağlayarak vücut direncini arttır. (kaynak:sarimsak.gen.tr)
 7. Çay Ağacı Yağı : Çay ağacı yağı mikrop öldürücü (antiseptik) ve antibakteriyel özelliği nedeniyle uzun zamandan beri tedavi amacıyla kullanılıyor. (kaynak:multiyasam com)
 8. Çörek Otu Yağı : Çörek otu Bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücudu tahrip eden mikroplara karşı vücut direncini artırır. (kaynak:sagliksifa com)
 9. Provitamin B5 : Ciltte güçlü antioksidan etkisi bulunmaktadır. (kaynak:sebisimyaci com)
 10. E Vitamini : Hücrelerin hızla yenilenmesini sağladığı için yaraların çabuk iyileşmesini ve kanserli hücrelerin kendilerini iyileştirmesini sağlar. (kaynak:faydalari com)

Kıl Kökü İltihabı Nedir ?

Ortalama 2-5 mm çapında eritematöz bir lezyon şeklinde kıl folikülünü sarar. Hastalıkta sistemik belirtiler çok fazla görülmez. Lezyonlar kendiliğinden patlar ve yara izi bırakmadan iyileşebilir. Fakat geçmeyen vakalarda mutlaka bir dermatoloji uzmanı muayenesi ve tedavisi gerekir.

Folikülit, kıl folikülünün bakteriyel enfeksiyonudur. Deride bulunan bakteriler değişik nedenlerden dolayı kıl kökünü etkiler. Folikülit yaygın olarak staphylococcus auerus tarafından oluşturulmakla birlikte, gram-negatif basiller, mantarlar ve virüsler de hastalığa neden olabilir.

Kıl Kökü İltihabı Neden Olur ?

Aşağıdaki şartları taşıyan kişilerin kıl kökü iltihabına yakalanma riskleri daha fazladır :

 • Antibiyotik ve kortikosteroid gibi bazı ilaçları uzun dönem kullanana kişiler.
 • Spa havuzlarına ve kaplıcalara girenler.
 • Kalın ve kıvırcık saçlı olanlar.
 • Aşırı kilolu kişiler.
 • Şeker hastalığı, AIDS veya lösemi gibi nedenlerle bağışıklık sistemi baskılanmış olan kişilerdir.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.