İbrahim Saraçoğlu Folikülit
15 Eylül 2017
kil-koku-iltihabi-tedavisi
Genital Bölgede Kıl Kökü İltihabı
20 Nisan 2018

Vajinada Kıl Kökü İltihabı

kil-koku-iltihabi-tedavisi

kil-koku-iltihabi-tedavisi

Uzman Desteği Alın

Vajinada Kıl Kökü İltihabı

Vajinada kıl kökü iltihabı, kıl kökü iltihabı kremi, kıl kökü iltihabı bitkisel tedavisi, kıl kökü iltihabı neden olur. Vajinada kıl kökü iltihabı hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale.

Vajinada kıl kökü iltihabı ve kıl kökü iltihabı bitkisel tedavisi hakkında detaylı bilgileri makalemizde bulabilirsiniz. Vajinada kıl kökü iltihabı ve kıl kökü iltihabı bitkisel tedavisi hakkında detaylı bilgi bize ulaşabilirsiniz.

Kıl Kökü İltihabı Nedir ?

Ortalama 2-5 mm çapında eritematöz bir lezyon şeklinde kıl folikülünü sarar. Hastalıkta sistemik belirtiler çok fazla görülmez. Lezyonlar kendiliğinden patlar ve yara izi bırakmadan iyileşebilir. Fakat geçmeyen vakalarda mutlaka bir dermatoloji uzmanı muayenesi ve tedavisi gerekir.

Folikülit, kıl folikülünün bakteriyel enfeksiyonudur. Deride bulunan bakteriler değişik nedenlerden dolayı kıl kökünü etkiler. Folikülit yaygın olarak staphylococcus auerus tarafından oluşturulmakla birlikte, gram-negatif basiller, mantarlar ve virüsler de hastalığa neden olabilir.

Kıl Kökü İltihabı Neden Olur ?

Aşağıdaki şartları taşıyan kişilerin kıl kökü iltihabına yakalanma riskleri daha fazladır :

Antibiyotik ve kortikosteroid gibi bazı ilaçları uzun dönem kullanana kişiler.
Spa havuzlarına ve kaplıcalara girenler.
Kalın ve kıvırcık saçlı olanlar.
Aşırı kilolu kişiler.
Şeker hastalığı, AIDS veya lösemi gibi nedenlerle bağışıklık sistemi baskılanmış olan kişilerdir.

Kıl Kökü İltihabı Bitkisel Çözüm için Kullanılan Bitkiler

Aloe Vera Jel : Ciltteki iltihaplara ve güneş yanıklarına karşı oldukça etkilidir. İltihaplı çıban ve sivilcelerin yok edilmesini sağlar. (kaynak:pufnoktalari net)

Kayısı Çekirdek Yağı : Cildi nemlendirir, cildi besler, Kaşıntılı cilt hastalıklarına iyi gelir. (kaynak:onikibilgi com)

Limonen : Serbest radikallerle savaşır. Cildi doğal parlaklığına kavuşturur. (kaynak:onikibilgi com)

Domates Ekstraktı : Kan dolaşımını artıcı bu sayede CİLT üzerinde canlı, parlak, pürüzsüz görünüm kazandırır. (kaynak:ekstrakt tr gg)

Mürsafi Ekstraktı : Antiseptik ve uyarıcıdır. (kaynak:bitkirehberi net)

Sarımsak : Doğal bir antibiyotik olan sarımsak vücudun gerek duyduğu tüm vitamin ve mineralleri sağlayarak vücut direncini arttır. (kaynak:sarimsak.gen.tr)

Çay Ağacı Yağı : Çayağacı yağı mikrop öldürücü (antiseptik) ve antibakteriyel özelliği nedeniyle uzun zamandan beri tedavi amacıyla kullanılıyor. (kaynak:multiyasam com)

Provitamin B5 : Ciltte güçlü antioksidan etkisi bulunmaktadır. (kaynak:sebisimyaci com)

Çörek Otu Yağı : Çörek otu Bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücudu tahrip eden mikroplara karşı vücut direncini artırır. (kaynak:sagliksifa com)

E Vitamini : Hücrelerin hızla yenilenmesini sağladığı için yaraların çabuk iyileşmesini ve kanserli hücrelerin kendilerini iyileştirmesini sağlar. (kaynak:faydalari com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.