Kıl Kökü İltihabına Bitkisel Çözüm
3 Mart 2017
Kıl Kökü İltihabı İlaçları
3 Mart 2017

Folikülit Bitkisel Tedavi

Uzman Desteği Alın

Folikülit Bitkisel Tedavi

Folikülit bitkisel tedavi, folikülit tedavisi, kıl kökü iltihabı bitkisel tedavisi. Folikülit bitkisel tedavi yöntemleri hakkında yazılmış makale.

Folikülit bitkisel tedavi yöntemleri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Folikülit bitkisel tedavi yöntemleri için kullanılan bitkilerin isimleri sitemizde yer almaktadır. Bu bitkiler kaynak gösterilerek sitemizde yer almaktadır.

Folikülit bitkisel tedavi yöntemleri hakkında bilgi vermeden önce folikülit hastalığı hakkında kısaca bilgi verelim.

Folikülit Nedir ?

Ortalama 2-5 mm çapında eritematöz bir lezyon şeklinde kıl folikülünü sarar. Hastalıkta sistemik belirtiler çok fazla görülmez. Lezyonlar kendiliğinden patlar ve yara izi bırakmadan iyileşebilir. Fakat geçmeyen vakalarda mutlaka bir dermatoloji uzmanı muayenesi ve tedavisi gerekir.

Folikülit, kıl folikülünün bakteriyel enfeksiyonudur. Deride bulunan bakteriler değişik nedenlerden dolayı kıl kökünü etkiler. Folikülit yaygın olarak staphylococcus auerus tarafından oluşturulmakla birlikte, gram-negatif basiller, mantarlar ve virüsler de hastalığa neden olabilir.

Folikülit Neden Olur ?

Aşağıdaki şartları taşıyan kişilerin kıl kökü iltihabına yakalanma riskleri daha fazladır :

Spa havuzlarına ve kaplıcalara girenler.
Antibiyotik ve kortikosteroid gibi bazı ilaçları uzun dönem kullanana kişiler.
Şeker hastalığı, AIDS veya lösemi gibi nedenlerle bağışıklık sistemi baskılanmış olan kişilerdir.
Kalın ve kıvırcık saçlı olanlar.
Aşırı kilolu kişiler.

Kıl Kökü İltihabı Bitkisel Çözüm için Kullanılan Bitkiler

Sarımsak : Doğal bir antibiyotik olan sarımsak vücudun gerek duyduğu tüm vitamin ve mineralleri sağlayarak vücut direncini arttır. (kaynak:sarimsak.gen.tr)

Aloe Vera Jel : Ciltteki iltihaplara ve güneş yanıklarına karşı oldukça etkilidir. İltihaplı çıban ve sivilcelerin yok edilmesini sağlar. (kaynak:pufnoktalari net)

Limonen : Serbest radikallerle savaşır. Cildi doğal parlaklığına kavuşturur. (kaynak:onikibilgi com)

Domates Ekstraktı : Kan dolaşımını artıcı bu sayede CİLT üzerinde canlı, parlak, pürüzsüz görünüm kazandırır. (kaynak:ekstrakt tr gg)

Kayısı Çekirdek Yağı : Cildi nemlendirir, cildi besler, Kaşıntılı cilt hastalıklarına iyi gelir. (kaynak:onikibilgi com)

Mürsafi Ekstraktı : Antiseptik ve uyarıcıdır. (kaynak:bitkirehberi net)

Çay Ağacı Yağı : Mikrop öldürücü (antiseptik) ve antibakteriyel özelliği nedeniyle uzun zamandan beri tedavi amacıyla kullanılıyor. (kaynak:multiyasam com)

E Vitamini : Hücrelerin hızla yenilenmesini sağladığı için yaraların çabuk iyileşmesini ve kanserli hücrelerin kendilerini iyileştirmesini sağlar. (kaynak:faydalari com)

Provitamin B5 : Ciltte güçlü antioksidan etkisi bulunmaktadır. (kaynak:sebisimyaci com)

Çörek Otu Yağı : Bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücudu tahrip eden mikroplara karşı vücut direncini artırır. (kaynak:sagliksifa com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.