Kıl Kökü İltihabına Bitkisel Çözüm

Kıl Kökü İltihabı Bitkisel Tedavi
3 Mart 2017
Folikülit Bitkisel Tedavi
3 Mart 2017

Kıl Kökü İltihabına Bitkisel Çözüm

Uzman Desteği Alın

Kıl Kökü İltihabına Bitkisel Çözüm

Kıl Kökü İltihabına Bitkisel Çözüm, kıl kökü iltihabı nasıl kurutulur, kıl kökü iltihabı neden olur. Kıl Kökü İltihabına Bitkisel Çözüm yöntemleri hakkında.

Kıl Kökü İltihabına Bitkisel Çözüm yöntemleri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Kıl Kökü İltihabına Bitkisel Çözüm yöntemleri için kullanılan bitkilerin isimleri sitemizde yer almaktadır. Bu bitkiler kaynak gösterilerek sitemizde yer almaktadır.

Kıl Kökü İltihabına Bitkisel Çözüm yöntemleri hakkında bilgi vermeden önce kıl kökü iltihabı neden olur sorusuna kısaca bilgi verelim.

Kıl Kökü İltihabı Nedir ?

Ortalama 2-5 mm çapında eritematöz bir lezyon şeklinde kıl folikülünü sarar. Hastalıkta sistemik belirtiler çok fazla görülmez. Lezyonlar kendiliğinden patlar ve yara izi bırakmadan iyileşebilir. Fakat geçmeyen vakalarda mutlaka bir dermatoloji uzmanı muayenesi ve tedavisi gerekir.

Folikülit, kıl folikülünün bakteriyel enfeksiyonudur. Deride bulunan bakteriler değişik nedenlerden dolayı kıl kökünü etkiler. Folikülit yaygın olarak staphylococcus auerus tarafından oluşturulmakla birlikte, gram-negatif basiller, mantarlar ve virüsler de hastalığa neden olabilir.

Kıl Kökü İltihabı Neden Olur ?

Aşağıdaki şartları taşıyan kişilerin kıl kökü iltihabına yakalanma riskleri daha fazladır :

Antibiyotik ve kortikosteroid gibi bazı ilaçları uzun dönem kullanana kişiler.
Spa havuzlarına ve kaplıcalara girenler.
Kalın ve kıvırcık saçlı olanlar.
Aşırı kilolu kişiler.
Şeker hastalığı, AIDS veya lösemi gibi nedenlerle bağışıklık sistemi baskılanmış olan kişilerdir.

Kıl Kökü İltihabı Bitkisel Çözüm için Kullanılan Bitkiler

Aloe Vera Jel : Ciltteki iltihaplara ve güneş yanıklarına karşı oldukça etkilidir. İltihaplı çıban ve sivilcelerin yok edilmesini sağlar. (kaynak:pufnoktalari net)

Kayısı Çekirdek Yağı : Cildi nemlendirir, cildi besler, Kaşıntılı cilt hastalıklarına iyi gelir. (kaynak:onikibilgi com)

Limonen : Serbest radikallerle savaşır. Cildi doğal parlaklığına kavuşturur. (kaynak:onikibilgi com)

Domates Ekstraktı : Kan dolaşımını artıcı bu sayede CİLT üzerinde canlı, parlak, pürüzsüz görünüm kazandırır. (kaynak:ekstrakt tr gg)

Mürsafi Ekstraktı : Antiseptik ve uyarıcıdır. (kaynak:bitkirehberi net)

Sarımsak : Doğal bir antibiyotik olan sarımsak vücudun gerek duyduğu tüm vitamin ve mineralleri sağlayarak vücut direncini arttır. (kaynak:sarimsak.gen.tr)

Çay Ağacı Yağı : Çay ağacı yağı mikrop öldürücü (antiseptik) ve antibakteriyel özelliği nedeniyle uzun zamandan beri tedavi amacıyla kullanılıyor. (kaynak:multiyasam com)

Provitamin B5 : Ciltte güçlü antioksidan etkisi bulunmaktadır. (kaynak:sebisimyaci com)

Çörek Otu Yağı : Çörek otu Bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücudu tahrip eden mikroplara karşı vücut direncini artırır. (kaynak:sagliksifa com)

E Vitamini : Hücrelerin hızla yenilenmesini sağladığı için yaraların çabuk iyileşmesini ve kanserli hücrelerin kendilerini iyileştirmesini sağlar. (kaynak:faydalari com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.