Kıl Kökü İltihabı Bitkisel Tedavi

folikülit-nedenleri
Folikülit Nedenleri
17 Şubat 2017
Kıl Kökü İltihabına Bitkisel Çözüm
3 Mart 2017

Kıl Kökü İltihabı Bitkisel Tedavi

Uzman Desteği Alın

Kıl Kökü İltihabı Bitkisel Tedavi

Kıl Kökü İltihabı Bitkisel Tedavi, kıl kökü iltihabı bitkisel tedavisi, kıl kökü iltihabı sarımsak. Kıl Kökü İltihabı Bitkisel Tedavi yöntemleri hakkında.

Kıl Kökü İltihabı Bitkisel Tedavi yöntemleri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Kıl Kökü İltihabı Bitkisel Tedavi yöntemleri için kullanılan bitkilerin isimleri sitemizde yer almaktadır. Bu bitkiler kaynak gösterilerek sitemizde yer almaktadır.

Kıl Kökü İltihabı Bitkisel Tedavi yöntemleri hakkında bilgi vermeden önce kıl kökü iltihabı hakkında size kısaca bilgi verelim.

Kıl Kökü İltihabı

Ortalama 2-5 mm çapında eritematöz bir lezyon şeklinde kıl folikülünü sarar. Hastalıkta sistemik belirtiler çok fazla görülmez. Lezyonlar kendiliğinden patlar ve yara izi bırakmadan iyileşebilir. Fakat geçmeyen vakalarda mutlaka bir dermatoloji uzmanı muayenesi ve tedavisi gerekir.

Folikülit, kıl folikülünün bakteriyel enfeksiyonudur. Deride bulunan bakteriler değişik nedenlerden dolayı kıl kökünü etkiler. Folikülit yaygın olarak staphylococcus auerus tarafından oluşturulmakla birlikte, gram-negatif basiller, mantarlar ve virüsler de hastalığa neden olabilir.

Kıl Kökü İltihabı Neden Olur ?

Aşağıdaki şartları taşıyan kişilerin kıl kökü iltihabına yakalanma riskleri daha fazladır :

Spa havuzlarına ve kaplıcalara girenler.
Antibiyotik ve kortikosteroid gibi bazı ilaçları uzun dönem kullanana kişiler.
Kalın ve kıvırcık saçlı olanlar.
Şeker hastalığı, AIDS veya lösemi gibi nedenlerle bağışıklık sistemi baskılanmış olan kişilerdir.
Aşırı kilolu kişiler.

Kıl Kökü İltihabı Bitkisel Tedavisi için Kullanılan Bitkiler

Kayısı Çekirdek Yağı : Cildi nemlendirir, cildi besler, Kaşıntılı cilt hastalıklarına iyi gelir. (kaynak:onikibilgi com)

Aloe Vera Jel : Ciltteki iltihaplara ve güneş yanıklarına karşı oldukça etkilidir. İltihaplı çıban ve sivilcelerin yok edilmesini sağlar. (kaynak:pufnoktalari net)

Limonen : Serbest radikallerle savaşır. Cildi doğal parlaklığına kavuşturur. (kaynak:onikibilgi com)

Sarımsak : Doğal bir antibiyotik olan sarımsak vücudun gerek duyduğu tüm vitamin ve mineralleri sağlayarak vücut direncini arttır. (kaynak:sarimsak.gen.tr)

Domates Ekstraktı : Kan dolaşımını artıcı bu sayede CİLT üzerinde canlı, parlak, pürüzsüz görünüm kazandırır. (kaynak:ekstrakt tr gg)

Mürsafi Ekstraktı : Antiseptik ve uyarıcıdır. (kaynak:bitkirehberi net)

Çay Ağacı Yağı : Çay ağacı yağı mikrop öldürücü (antiseptik) ve antibakteriyel özelliği nedeniyle uzun zamandan beri tedavi amacıyla kullanılıyor. (kaynak:multiyasam com)

Provitamin B5 : Ciltte güçlü antioksidan etkisi bulunmaktadır. (kaynak:sebisimyaci com)

E Vitamini : Hücrelerin hızla yenilenmesini sağladığı için yaraların çabuk iyileşmesini ve kanserli hücrelerin kendilerini iyileştirmesini sağlar. (kaynak:faydalari com)

Çörek Otu Yağı : Çörek otu Bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücudu tahrip eden mikroplara karşı vücut direncini artırır. (kaynak:sagliksifa com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.